Cukiernia

Dekoracje na tort

Standard, 3 sierpnia 2015, TomekA, 0 Views

Rozpoczynasz swoją przygodę z cukiernictwem? A może zajmujesz się tym od lat i chcesz jeszcze bardziej urozmaicić swoje wypieki? W takim razie powinieneś przywiązać szczególną uwagę do dekoracji. To elementy ozdobne pomagają stworzyć z tortu arcydzieło i sprawić, że zrobi on wrażenie na wszystkich, którzy będą mieli okazję go zobaczyć i spróbować.

Aby móc stworzyć piękny i efektowny tort musimy zwracać uwagę nawet na najmniejsze detale. Zrobienie tego typu wypieku często zajmuje wiele godzin, dlatego nigdy nie starajmy się do przyrządzić na szybko. Niezbędne w pracy nad tortami są produkty takie jak: konfetti, figurki, perełki, pałeczki, groszki, czy barwniki syntetyczne lub naturalne. Te ostatnie pomogą nam ozdobić zarówno krem, jak i ciasto lub wykonać napis czy wzór na lukrze. Warto zakupić trzy podstawowe kolory, czyli niebieski, zielony i żółty. Wszystkie pozostałe możemy uzyskać przez ich połączenie. Jeśli dopiero zaczynamy możemy także zakupić gotowy lukier plastyczny oraz ozdoby z masy cukrowej. Z czasem sami powinniśmy nabyć zdolność wyroby tych elementów. Jest to jednak czasochłonne i czasami nawet doświadczeni cukiernicy wolą kupić gotowe produkty.

Torty mogą być dziełami sztuki. Możemy stworzyć różne kształty tych wypieków, w zależności os tego jakie jest ich przeznaczenie. Jeśli robimy tort urodzinowy dla małego fana piłki nożnej, bez problemu możemy zrobić dla niego boisko piłkarskie. Jeżeli tworzymy tort ślubny, najlepszy będzie piętrowy, w jasnych kolorach. Możemy zrobić co chcemy, ogranicza nas tylko wyobraźnia.

You Might Also Want To Read

Jak rozpocząć przygodę z tortami

3 sierpnia 2015

Przygoda z wypiekami, jak zacząć

3 sierpnia 2015

Tort na 18 urodziny

3 sierpnia 2015

Leave a Reply