Cukiernia

Jak rozpocząć przygodę z tortami

Standard, 3 sierpnia 2015, TomekA, 0 Views

Chcesz zadebiutować w roli cukiernika? A może już kilka razy robiłeś piękne, efektowne torty? W twoich wypiekach z pewnością pomogą ci ozdoby, figurki, konfetti, czy groszki.

Elementy dekoracyjne mają ogromne znaczenie w cukiernictwie. Często mogą uratować nawet nieudany tort, który na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się niczym niezwykłym. Jeśli przyozdobimy go ciekawymi figurkami lub posypiemy maczkami może być naprawdę apetycznym wypiekiem. Zastanawiasz się gdzie kupić barwniki spożywcze, które nadadzą kolorów twoim ciastom? Znajdziesz je w internecie oraz sklepach cukierniczych. Dostępne są w pełnej palecie barw, dzięki czemu możesz wybrać idealne dla siebie. Jednak kiedy nie chcemy inwestować w całą gamę kolorów, możemy postawić na trzy podstawowe: czerwony, żółty i niebieski. Pozostałe otrzymamy z różnych kombinacji tych barw. Dzięki nim stworzysz efekt tęczy na torcie, czy wykonasz napis okolicznościowy. Barwniki zwykle możesz kupić w żelu lub proszku. Te drugie zazwyczaj dodajemy do środka tortu, a pierwszymi zdobimy go na zewnątrz.

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z tortami, koniecznie zadbaj o odpowiednie dodatki i barwniki. Dzięki nim już od początku nauczysz się tworzyć piękne wzory, a twoje torty po kilku podejściach będą mogły zyskać miano prawdziwych dzieł sztuki. Niezależnie od okoliczności, tort może być całkowicie dopasowany do jubilata lub wydarzenia. Możemy tworzyć różne kształty tych wypieków, mogą być piętrowe lub jednopoziomowe, kolorowe lub jednobarwne.

You Might Also Want To Read

18 – urodzinowe torty

3 sierpnia 2015

Przyjęcie na 18 urodziny

3 sierpnia 2015

Przygoda z wypiekami, jak zacząć

3 sierpnia 2015

  • Reply Marta 14 kwietnia 2016 at 20:35

    Kurde super zdjęcie, jeżeli sam go zrobiłeś to jestem pod wielkim wrażeniem

  • Leave a Reply