Cukiernia

Przydatne akcesoria do udanego tortu

Standard, 3 sierpnia 2015, TomekA, 0 Views

Zrobienie pięknego tortu to nie lada wyzwanie. Jednak wcale nie trzeba być mistrzem cukiernictwa, by twoje wypieki spodobały się tobie i najbliższym. Wystarczy zainwestować w odpowiednie ozdoby, których użycie może uratować nawet najbardziej nieudane dzieło.

Do elementów, które świetnie sprawdzą się przy ozdabianiu ciast należą: konfetti, perełki, czy sztuczny lukier, który po położeniu na tort zupełnie odmieni jego wygląd, a na dodatek świetnie smakuje. Zastanawiasz się pewnie, gdzie kupić barwnik spożywczy, który pomoże ci w wykonaniu pięknego, kolorowego tortu? Tego typu produkty znajdziesz w sieci lub sklepach cukierniczych. Możesz kupić całą paletę barw, jednak nie zawsze warto inwestować w tyle kolorów. Najlepiej kupić podstawowe, czyli żółty, zielony i niebieski. Pozostałe kolory uzyskasz z różnorodnych kombinacji barw podstawowych. Instrukcje, jak mieszać kolory znajdziesz na wielu stronach internetowych. Zrobią to nawet amatorzy, ale warto już od początku swojej przygody z pieczeniem zapoznawać się z różnymi tajnikami ozdabiania wypieków.

Torty są idealne na wiele okazji. Pieczemy je na urodziny, imieniny, rocznice, śluby, czy inne imprezy okolicznościowe. Na początku może wydawać się to dość trudne, lecz z czasem sami przekonamy się, że pieczenie to świetna, twórcza zabawa. Nasze wypieki mogą być prawdziwymi dziełami sztuki, których szkoda będzie kroić. Oczywiście najbardziej pomogą nam w tym odpowiednie ozdoby, figurki, czy barwniki oraz trochę własnej kreatywności.

You Might Also Want To Read

18 – urodzinowe torty

3 sierpnia 2015

Jak rozpocząć przygodę z tortami

3 sierpnia 2015

Jak stworzyć zachwycający tort?

3 sierpnia 2015

Leave a Reply